29.9.2017 - Děkanský den

13.10.2017 14:00 - Magisterské promoce

Vyhodnocení ankety předmětů KEST, ZS 2012/2013

Jakub Fischer, vedoucí KEST, 17. 3. 2013

Úvodem bych rád poděkoval studentům za vysokou účast v předmětové anketě. Podněty studentů využijeme při dalším zkvalitňování výuky, jak z hlediska výkonu jednotlivých vyučujících, tak z hlediska koncepce předmětů, jejich obtížnosti a jejich zařazení ve studijních plánech.

Obecně s kurzem převládá spokojenost. Studentům chybí vhodná literatura ke kursu, intenzivně na její přípravě pracujeme. Někteří respondenti nebyli spokojeni s přístupem jednoho z cvičících, zejména s nesouladem mezi probranou látkou a obsahem testu v jeho cvičeních. S cvičícím jsem všechny problematické okruhy probral a očekávám, že již v tomto semestru dojde k výraznému zlepšení.

4ES411 – Hospodářská statistika

Obecně s kurzem převládá spokojenost. Studenti oceňují „lidský přístup obou vyučujících, přátelskou atmosféru, již tradiční pro KEST“. Toho si vážíme a pokusíme se toto naplňovat i v dalších předmětech. Někteří studenti naopak s přístupem vyučujících spokojeni nebyli. Kurs není v tomto semestru vyučován, od ZS 2013/14 dojde k výrazné obměně jak koncepce, tak vyučujících. Na literatuře ke kursu pracujeme.

4ES506 – Interpretace ekonomického a sociálního vývoje v mezinárodním kontextu

Předmět je kladně hodnocen, problém není.

Předmět je kladně hodnocen, problém není. Upozorňuji přátelsky studenty, že na vysoké škole není každý vyučující „profesor“, oslovovat Ing. Petkovovou „paní profesorko“ (na hodinách i v anketě) se mi jeví jako předčasné.

Předmět je kladně hodnocen, problém není.

4ES409 – Systém národního účetnictví a rozbory

Předmět je kladně hodnocen. Jeden student žádá na cvičení více vysvětlovat postupy řešení (projednáno s cvičícím), druhý se domnívá, že je příliš vysoký počet kreditů za zkoušku. Bohužel v situaci, kdy má předmět výuku 6 hodin týdně, je 7 ECTS kreditů naprosto minimálním kreditovým ohodnocením.